Stravovanie

Ako sa mám správne stravovať, keď potrebujem zhodiť nejaké kilečká? Ak ste si túto otázku položili, na stránke chudnemjedlom.sk nájdete veľa odpovedí v podobe viac ako 300 receptov/inšpirácií. Neviete, čo a kedy máte konzumovať? Jedlá nájdete rozdelené na raňajky, desiate, obedy, olovranty a večere. Všetky jedlá si viete pripraviť doma vo svojej kuchyni, aj keď nie ste šéfkuchár. 🙂

*** RAŇAJKY ***

sú základ. Doprajte si kvalitné jedlo a naštartuje pozitívne svoj deň hneď zrána. Na raňajky odporúčam ovsené kaše s ovocím, raňajkový ovsený koláčik, domáci ražný chlebík s homemade nátierkou a k tomu zeleninka.

*** DESIATE ***

na desiatu odporúčam ovocie, smoothie, prípadne, ak máte chuť na niečo slané, tak cottage syr alebo praženicu.

*** OBEDY ***

na obed si doprajte, na čo máte chuť, čím pestrejšia strava tým lepšie. Na tanieri môžete mať mäso, rybu, hermelín a k tomu sacharidy: zemiaky, dlhozrnnú ryžu, celozrnné cestoviny. Nezabudnite na čerstvú zeleninu. Počas dňa by sme jej mali skonzumovať 400 g – 500 g v surovom alebo varenom stave.

*** OLOVRANTY ***

ideálny olovrant je nízko energetický a ľahko stráviteľný. Vyskúšajte kefírové mlieko, kyslú kapustu. Keď potrebujete doplniť energiu, upečte si tvarohový koláč alebo fazuľové brownies. Ste milovníkom polievok? Uvarte si ju na olovrant, zasýti vás a dodá vám potrebné výživy.

*** VEČERE ***

ak plánujete schudnúť alebo ste v procese chudnutia, dávajte si večeru bez sacharidov. Pripravte si šalát a k nemu mäsko, vajíčka, ryby, cottage syr, omeletku, mozzarelu či hermelín. Ak máte chuť na niečo teplé, vyskúšajte zapečený karfiol alebo brokolicu.

Nájdite si svoje recepty a inšpirujte sa. Aby ste mali vyváženú a pravidelnú stravu počas celého dňa.

Chudnem jedlom 🙂