Môj príbeh

 

Varenie nepatrilo k mojím silným stránkam a ani chudnutie…

      

Zmenilo sa to v jeden deň, keď som si povedala, že zo svojích mínusov spravím plusy a už to išlo ruka v ruke …úspech za úspechom na ktorý som tak dlho čakala. Najprv zhodené kilá (22kg), radosť z nových chutí a receptov a potom odozvy z okolia. Zrazu som pochopila, že som na extra kilečkami vyhrala a bol to nesmierne dobrý pocit. 

Boj kilami nebol však jednoduchý, potreboval svoj čas a disciplínu. Na začiatku môjho príbehu mi chýbala pestrá škála receptov, ktorých príprava je  rýchla a sú uvarené z dostupných potravín a hlavne ich rozdelenie do kategórií raňajky, desiate, obedy, olovranty a večere.

Keďže času bolo málo či na prípravu, alebo zháňanie potravín, začala som si recepty kolektovať a fotiť, aby som videla, koľko som toho počas jedného dňa skonzumovala. Ajajaj. Často som sa večer chytala za hlavu, keď som videla prehrešky. Prvý výrazný krok v mojej strave bolo zrieknutie sa na najaký čas pečiva. Totižto mojím najväčším „nepriateľom“ na rýchlu enregiu bolo maslo. A bez pečiva mi až tak nechutilo. Vtedy som cítila pozitívny progres. Pečivo nahradili kaše s jogrutom, ovocím, orechmi. 

A viete čo bolo hlavné nakopunutie na vytvorenie web stránky? 

Všetky recpety som mala nafotené a uložené v mobile a ten zo dňa na deň vypovedal bez možnosti opravy. Mala som tam celú zbierku… a keď som to rozdýchala, zistila som, že  je najvšší čas, si archívovať recepty na webe a myslím, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie. Niektoré veci sa pre niečo dejú. A som rada, že som mala výdrž, enregiu a chuť a nafotila som  400 receptov popri dvoch malých deťoch. 

Ak potrebujete zhodiť kilečká, inšpirujte sa, upravte si svoje stravovacie návyky  a nezabudnite konzumovať 5 jedál počas dňa, pravidelná a pestrá strava je na nezaplatenie. A pamätajte, to čo skonzumujete dnes sa odrazí na vašej váhe zajtra.

Do schudnutia :).

Mirka

Foto: Katarina Kapsdorfer